Dzaczego warto stosować kolagen??

Polub nas:

Kolagen to naturalnie występująca w ludzkim ciele substancja nazywana białkiem młodości. Kolagen syntetyczny oraz kolagen odzwierzęcy to bardzo popularne składniki kosmetyków do pielęgnacji cery. Jego działanie sprawia, że nasze kości i organy wewnętrzne są zdrowie, a skóra jędrna i gładka.

Dzaczego warto stosować kolagen??

Kolagen w organizmie

Niestety z wiekiem osłabia się zdolność do tworzenia włókien kolagenowych. Pojawiają się zmarszczki, cellulit, skóra staje się wiotka, zaczynają wypadać włosy. Kolagen to białko, które jest jednym z głównych składników tkanki łącznej, stanowiące około 30% wszystkich białek ludzkich. Jego głównym zadaniem jest łączenie ze sobą komórek, dlatego jest on budulcem większości narządów, przede wszystkim skóry, kości i zębów, ścięgien, chrząstek, naczyń krwionośnych czy rogówek oka.K

Kolagen jego wyjątkowe cechy: jest bardzo elastyczny, a jednak niezwykle wytrzymały. Chroni narządy wewnętrzne takie jak nerki, żołądek czy wątrobę tworząc wokół nich podtrzymującą je w miejscu warstwę ochronną. W układzie odpornościowym pełni rolę obronną, zapobiegając ingerencji drobnoustrojów, toksyn oraz komórek rakowych. Kolagen stanowi aż 60% wszystkich białek skóry, dlatego ma decydujący wpływ na jej wygląd i kondycję.

Kolagen a proces starzenia: Czy możliwe jest zatrzymanie procesu starzenia się skóry? Niestety, jest to naturalna konsekwencja mijających lat i starzenia całego organizmu. Niezależnie od tego można jednak opóźnić je lub niwelować ich objawy poprzez dostarczanie dodatkowych ilości kolagenu. Zmniejszenie ilości kolagenu w organizmie oraz wpływ wolnych rodników, promieniowania słonecznego czy toksyn sprawiają, że skóra zaczyna się starzeć. Objawami tego niechcianego procesu są pierwsze zmarszczki, rozstępy, cellulit, wysuszenie i utrata jędrności skóry. W organizmie młodej i zdrowej osoby kolagen jest automatycznie wytwarzany i podlega ciągłej wymianie, która regeneruje na bieżąco uszkodzone tkanki. U kobiet w pierwszych pięciu latach po menopauzie ilość kolagenu w skórze zmniejsza się średnio o 30%.

Suplementacja kolagenu: Kolagen jest obecny w różnych produktach spożywczych. Jednak ze względu na niską zawartość tego białka w pożywieniu oraz jego trudną przyswajalność codzienna dieta nie pozwala na uzupełnienie jego niedoborów. Lepszym sposobem na uzupełnienie zawartości kolagenu w organizmie jest zastosowanie suplementów w płynie lub tabletkach. Wzmocnią one skórę, zapobiegając jej wiotczeniu i przywracając jędrność a także łatwiej rozprawią się z cellulitem.

Preparaty z kolagenem wspaniale nadają się nie tylko do twarzy, ale także do pielęgnacji skóry ciała dotkniętej cellulitem czy rozstępami. Również osobom po operacjach chirurgicznych oraz zabiegach z zakresu medycyny estetycznej polecana jest pielęgnacja uszkodzonego naskórka i ran preparatami medycznymi i dermatologicznymi z kolagenem. Dla osób, które mają problemy z bardzo głębokimi zmarszczkami, bruzdami czy bliznami polecane są zastrzyki wypełniające z kolagenem. Jednak ze względu na ryzyko, które niesie taka ingerencja w skórę wymagają wcześniejszej konsultacji z lekarzem oraz wykonania próby uczuleniowej.

Polub nas:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.