Kosmetyk Nuud Antiodorant w walce z nieprzyjemnym zapachem potu

Polub nas:

Od momentu dojrzewania, kiedy zapach potu zaczyna nabierać wyrazistości, już przez całe życie będziemy borykać się z objawami potliwości. Która warto wspomnieć jest naturalnym i bardzo potrzebnym procesem fizjologicznym. Bowiem pot przede wszystkim pełni funkcję termoregulacyjną (ochładza ciało), ale tekże oczyszcza organizm z zalegających w nim toksyn. Warto nadmienić, że nie sam pot jest często dla nas problemem, a jego nieprzyjenny zapach i to właśnie z nim warto podjąć walkę. Z pomocą przychodzi kosmetyk Nuud Antiodorant. 

kosmetyk nuud antiodorant

Kosmetyk Nuud Antiodorant zawiera mikrocząsteczki srebra, których zadaniem jest neutralizacja bakterii odpowiedzialnych za powstawanie nieprzyjemnego zapachu. Głównym celem tej holenderskiej receptury jest eliminacja brzydkiego zapachu potu bez ingerencji w naturalne procesy zachodzące w organizmie, co oznacza, że produkt nie blokuje ani nie hamuje potliwości.

Poza mikrocząsteczkami srebra w sładzie Nuud Antiodorant znalazły się również naturalne olejki: kokosowy, migdałowy i rycynowy, dzięki którym kosmetyk jest przeznaczony również dla osób o bardzo wrażliwej skórze. Olejki mają także łagodzące działanie na skórę podrażnoną depilacją lub podatną na uczulenia.

Nuud Antiodorant nie zawiera rakotwórczego aluminium, parabenów, alkoholu, soli ani żadnych chemikaliów. Nie posiada również żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, dzięki czemu przeznaczony jest także dla wegan.

Kosmetyk Nuud Antiodorant ma białą barwę, jednak nie pozostawia śladów na ubraniach ani na skórze. Jest bezwonny, można więc swobodnie używać swoich ulubionych perfum. Kosmetyku nie używa się codziennie. Wystarczy stosować go 1-3 razy w tygodniu, by czuć całkowitą ochronę przed niechcianym zapachem potu. Dzięki temu niewielkie opakowanie Nuud Antiodorant zawierające 15 ml kosmetyku wystarcza aż na 6 tygodni. Aktualna cena produktu to 63 zł za opakowanie. Kosmetyk dostępny jest w drogerii internetowej Kinky Winky.

nuud antiodorant

Skuteczność Nuud Antiodorant jest widoczna już po pierwszym zastosowaniu produktu. Nie dziwi więc fakt, że specyfik wciąż zyskuje popularność nie tylko w gronie sportowców i osób ze wzmożonym aktywnie trybem życia, a więc wszystkich tych, którzy są narażeni na większą potliwość. Po kosmetyk sięgają także osoby, które cenią sobie komfort i pełną kontrolę nad zapachem swojego ciała.

Warto rónież wspomnieć, że tubka kosmetyku została wykonana z bioplastiku pozyskanego z trzciny cukrowe, a opakowanie – wyprodukowane z niebielonego kartonu FSC – jest całkowicie biodegradowalne.

Pot wydzielany przez organizm to istotny element gospodarki cieplnej organizmu. Świeży pot jest bezwonny, jego nieprzyjemny zapach powodują bakterie wchodzące w reakcję z potem (w połączeniu ze złuszczonym naskórkiem stanowi dla bakterii idealną pożywkę). Na zapach potu wpływa dieta, ilość spożywanych płynów, gospodarka hormonalna czy stany chorobowe. Głównym czynnikiem wpływającym na zapach potu jest właściwa higiena i noszenie ubrań z naturalnych, przepuszczających powietrze materiałów.

Warto jednak wiedzieć, żę pot o zapachu acetonu może sygnalizować cukrzycę, pot o zapachu amoniaku to wskazówka, że możemy mieć zaburzone funkcjonowanie nerek, pot o zapachu świeżej wątróbki może wskazywać na niewydolność wątroby, pot o zapachu nieświeżego piwa może świadczyć o gruźlicy, pot o zapachu świeżego chleba często jest objawem duru brzusznego, pot o zapachu rybim pojawia się w przebiegu trimetyloaminurii, zaś pot o mysim zapachu – występuje w przypadku fenyloketonurii.

W większości przypadków, by wyeliminować nieprzyjemny zapach potu wystarczy pić więcej wody, nie zapominać o regularnej, właściwiej higienie, nosić odpowiednią dostosowaną do warunków atmosferycznych odzież i … używać kosmetyku Nuud Antiodorant!

Polub nas: