Kosmetyki naturalne – gdzie tkwi sekret ich fenomenu?

Polub nas:

Popularność naturalnych kosmetyków stale rośnie. Dzięki telewizji internetowi jesteśmy stale mądrzejsi. Moda na naturalne kosmetyki nie przemija, a dla wielu z nas ich stosowanie stało się zupełnie naturalne i nie wyobrażamy już sobie bez nich codziennej pielęgnacji. Nazywane również ekologicznymi  wyróżniają się doskonałą jakością. Co wpływa na wciąż rosnące zainteresowanie kosmetykami naturalnymi? W czym tkwi sekret ich fenomenu??

 Mniejsze ryzyko

Naturalne kosmetyki nie  zawierają substancji chemicznych, które mają negatywny wpływ na kondycję skóry, włosów. Łagodne substancje myjące,  naturalne zapachy są  przyjazne naszej skórze, co wiąże się z mniejszym ryzykiem alergii i podrażnień, niż stosowanie kosmetyków drogeryjnych. Jasne i czytelne składy kosmetyków naturalnych pozwolą Ci na łatwe rozpoznanie składnika na który jesteś uczulona.

Skuteczność działania

Aktywne substancje roślinne stanowiące podstawowe składniki kosmetyków naturalnych wykazują się skutecznym działaniem i wspierają naturalne procesy zachodzące w Twojej skórze. Składniki odżywcze lepiej przenikają w głąb skóry. Nie blokują pracy gruczołów łojowych a  wręcz odwrotnie usprawniają je. Zamiast tworzyć na skórze warstwę zatrzymującą wilgoć – wiążą wodę w komórkach i chronią skórę przed odparowywaniem. Kosmetyki naturalne są skuteczne i chociaż często na efekty ich działania trzeba trochę zaczekać,  to warto to zrobić i dać szansę skórze, wspieranej przez przyjazne jej składniki roślinne, funkcjonować zgodnie z jej naturalnym rytmem.

Uniwersalność

Przeznaczone zazwyczaj dla całej rodziny, co oznacza, że nie trzeba kupować osobnego kremu dla niej, dla niego oraz dla dzieci. śród naturalnych preparatów znajdziemy również wiele olejków, hydrolatów i maseł, które z powodzeniem można wykorzystać od razu lub jako składnik dalszych eksperymentów kosmetycznych. Większość z nich nadaje się również do pielęgnacji skóry twarzy, ciała i włosów, dzięki czemu jeden kosmetyk może zastąpić dwa lub trzy inne. Doskonałym przykładem jest popularny olej kokosowy, który może pełnić rolę balsamu do ciała, produktu do demakijażu oraz maski do włosów.

Ochrona środowiska

Ekologiczne kosmetyki to produkty  bez szkodliwych substancji, a więc bez chemii, konserwantów, alkoholu, syntetycznych substancji zapachowych, syntetycznych barwników oraz substancji pochodzących z ropy naftowej. Opakowania są produkowane  z surowców wtórnych , a produkcja kosmetyków przebiega w przyjaznych dla środowiska warunkach. Często stawia się również na ręczną produkcję kosmetyków, w ograniczonej ilości, która trafia bezpośrednio do klienta, zamiast zalegać kilkanaście miesięcy w magazynie, by następnie trafić na wysypisko śmieci.

 

 

Polub nas:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.