Przyczyny wypadania włosów

Polub nas:

Wypadanie włosów to problem, którego przyczyny mogą leżeć w niezdrowej diecie, nieodpowiedniej pielęgnacji lub w różnych dolegliwościach. Najczęstszymi przyczynami problemu są dieta uboga w witaminy oraz źle dobrana pielęgnacja. W tych przypadkach do poprawy kondycji włosów wystarcza zwykle suplementacja, zmiana nawyków i odpowiednie kosmetyki. Czasem jednak zdarza się, że za wypadaniem włosów stoją choroby, przyjmowane leki lub przebyte urazy.

Przyczyny wypadania włosów

Przyczyny wypadania włosów:

  1. Zła dieta– Jeśli twoja codzienna dieta jest niewłaściwa, nie dziw się, że tracisz włosy. Także palenie papierosów powoduje odkładanie się toksyn w organizmie. Do najważniejszych mikroelementów odpowiedzialnych za kondycję włosów należą cynk, miedź i żelazo. Niedobór cynku wywołuje hiperkeratozę skóry i zwiększa wypadanie włosów. Niedobór miedzi powoduje zmiany strukturalne włosów i ich odbarwianie, a zbyt małe ilości żelaza u kobiet wywołują łysienie.
  2. Silny stres– Przyczyną nadmiernego wypadania włosów może być silny stres, depresja, operacja, przebyta choroba zakaźna (choćby grypa), przyjmowane leki (np. niektóre antybiotyki, leki na nadciśnienie, obniżające krzepliwość krwi). Jako czynniki stresogenne traktowane są zazwyczaj takie zjawiska, jak np. problemy w pracy czy kłótnie z bliskimi. Takowe sytuacje, szczególnie jeżeli prowadzą do znacznego stresu, mogą prowadzić do łysienia psychogennego.
  3. Błędy w pielęgnacji– Włosy wypadają intensywniej, gdy są niewłaściwie pielęgnowane – wysuszone słońcem, wiatrem czy morską wodą. Niekorzystnie na ich kondycji odbijają się też zabiegi ingerujące w strukturę włosa – farbowanie, trwała ondulacja. Jeśli potem nie wzmocnimy ich, stosując starannie dobrane kosmetyki, czupryna zacznie się przerzedzać.
  4. Zatrucie- Niekorzystne procesy zachodzące w organizmie zarówno mężczyzny, jak i kobiety mogą sprawić, że otoczka kolagenowa wokół korzenia włosa ulega zwłóknieniu. Dotyczy osób mających do czynienia z chemikaliami. Łysieniem objawia się zatrucie np. talem ,arsenem, rtęcią, bizmutem. Objawy nie występują nagle, często jest to tylko ogólne złe samopoczucie.
  5. We wszystkim ważny jest umiar – Kiedy każdego dnia są myte w za gorącej wodzie, a potem suszone gorącym powietrzem z suszarki, układane lokówką lub prostowane prostownicą, ich struktura jest stopniowo osłabiana, co przyczynia się do coraz szybszej utraty włosów. Tapirowanie, zbyt ciasne wiązanie czy spinanie włosów, rozczesywanie na siłę, czyli wszelkie mechaniczne uszkodzenia, także mogą się przyczynić do łysienia.

Proste sposoby na wypadające włosy:

1. Dbaj o zdrowy tryb życia, regularnie ćwicz i dobrze się odżywiaj.

2. Myj włosy w ciepłej, ale nie gorącej wodzie.

3. Regularnie myj włosy i nie zmieniaj zbyt często szamponu.

4. Spróbuj ograniczyć stres – to główna przyczyna wypadania włosów u młodych osób.

5. Nie noś kapeluszy i nie upinaj ciasno włosów.

6. Ogranicz użycie prostownicy, wałków i środków chemicznych do włosów.

Super maseczka na pielęgnacje włosów:

Nasze mamy i babcie zachwycały się maseczką z jajka, która jest bogata w proteiny. I ty możesz wypróbować tą kurację.Wystarczy wymieszać 2 jajka z odrobiną oliwy z oliwek oraz cytryny i odżywka gotowa.

Polub nas:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.