Właściwa pielęgnacja włosów wiosną.

Polub nas:

Pierwszy miesiąc kalendarzowej wiosny już za nami. Pogoda płata figle jak co roku, więc z ubłaganiem czekamy na te cieplejsze dni. Jako pora roku wiosna jest dla naszych włosów wyjątkowo łaskawa. Temperatury są optymalne, nie musimy już zakładać ciepłych czapek ani chronić się od silnego słońca. Jest o świetny okres na pielęgnacje naszych słabo wyglądających włosów po zimowym okresie.

Właściwa pielęgnacja włosów wiosną.

Aby jak najlepiej ocenić ich stan  warto zrobić włosom małe odtrucie i zobaczyć, w jakim naprawdę są
Jeżeli są ciężkie i oklapnięte prawdopodobnie  potrzebują więcej protein, a mniej nawilżenia. Gdy skóra na  głowie szybciej jest przetłuszczona, a wcześniej nie borykałyśmy się z takim problemem z tym problemu to może warto zafundować jej peeling. Główne ubolewania skierowane są w kierunku końcówek. Zazwyczaj są łamliwe i się rozdwajają bo źle zniosły sezon szalikowy to teraz jest właśnie najlepszy moment na ich podcięcie.

Co musimy  zmienić w pielęgnacji włósów na wiosnę?

Odżywianie  

To proste. Na co dzień sprawdzą się lekkie nieingerujące w strukturę włosa odżywki. . Jeżeli jednak ich kondycja pozostawia wiele do życzenia jest to czas by zrobić im intensywną kurację odżywczą bogatą w olejki oraz intensywne i ciężkie maski. Najważniejsza jest oczywiście zdrowa, dobrze zbilansowana dieta bogata w witaminy i minerały. Warto też w tym momencie wzmocnić organizm suplementem, który pozytywnie wpłynie na nasze włosy.

Zabezpieczenie

Wystarczającą ochroną oczywiście w zależności jak na co dzień ingerujemy w naszą fryzurę ( czy prostujemy , spinamy i suszymy), zamiast drogich i nie zawsze skutecznych silikonów korzystajmy z bogato dostępnych olejków.Dużą wiedzę dostarczyła mi ranking suplementów na włosy. Znajdują się tam najlepsze i najskuteczniejsze produkty do pielęgnacji włosów. Dobrze i przejrzyście wyjaśnione opisy produktów, jakość, bezpieczeństwo w stosowaniu, cena oraz skład produktów

Mycie

W tym okresie nie mamy problemu z przetłuszczaniem się włosów więc myjemy je jak najrzadziej. Do mycia stosujemy delikatne szampony i oleje zazwyczaj te sprawdzone aby uniknąć zbędnych rozczarowań.

Suszenie i fryzura

Prawidłowe suszenie polega stopniowe rozgrzewanie suszarki i wybieranie najwolniejszych obrotów. Oczywiście najlepiej suszyć włosy bez korzystania z suszarki są zdrowsze ale rzadko kiedy mamy tyle czasu. Wiosna to właściwie jedyna pora roku, podczas której  najlepiej  chodzić w rozpuszczonych włosach. Oczywiście tylko w te dni, gdy wiatr nie daje nam w kość.

 

 

 

Polub nas:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.