Wpływ glukomannanu na odchudzanie

Polub nas:

Ponad 60% Polaków i blisko połowa Polek cierpi na nadwagę i otyłość. Problem ten dotyczy również dzieci i młodzieży w wieku szkolnym – co piąte z nich ma nieprawidłową masę ciała. Eksperci z Instytutu Żywności i Żywienia biją na alarm – nadwaga to nie tylko defekt estetyczny, lecz także groźna choroba, która może prowadzić do innych schorzeń.

Wpływ glukomannanu na odchudzanie

Nadmiar masy ciała jest najczęściej skutkiem stylu życia – spożywania zbyt dużych ilości tłuszczu i węglowodanów, zbyt małej aktywności fizycznej, siedzącego trybu życia. Tyciu sprzyja przede wszystkim nieprawidłowo skomponowana dieta. Aby nasza dieta była zdrowa i przyczyniła się do osiągnięcia wymarzonej sylwetki, warto wprowadzić do niej więcej owoców i warzyw pod różnymi postaciami. W sytuacjach takich bardzo ciekawym rozwiązaniem jest ciągle dość mało popularny korzeń konjac, a właściwie Glukomannian  w nim zawarty.

Głukomannian co to jest??

Glukomannan to naturalny rozpuszczalny błonnik (polisacharyd) wyizolowany z korzenia konjaca. Włókna tej rośliny skutecznie ułatwiają utratę wagi. To roślina pochodząca z Azji. Liczy 174 gatunki. Niektóre z nich mogą osiągnąć nawet 5 m wysokości, bulwy z kolei często przekraczają 70 kg. Ta niezwykła roślina kwitnie raz na kilka lat, a jej kwiat żyje zaledwie 3 dni. Piękne, okazałe kwiaty wydzielają zapach zgniłego mięsa, wabiąc owady. W ogrodzie tropikalnym Kew Gardens w Londynie można podziwiać 100-letni okaz, który kwitnie raz na 10 lat.

Glukomannan –  wpływ na odchudzanie

Glukomannan ułatwia utratę wagi u otyłych i to nawet w przypadku braku ograniczenia kalorii w diecie. Wywołuje uczucie sytości ponieważ wiąże wodę, tworząc z nią gęsty żel. Ponadto nie jest trawiony przez człowieka, co daje mu właściwości odchudzające i oczyszczające organizm z toksyn. W efekcie sytość jest odczuwana nawet po niewielkim posiłku i utrzymuje się przez dłuższy czas. Glukomannan obniża poziom cholesterolu i pozwala utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi, dlatego jest polecany osobom chorym na cukrzycę typu drugiego.

Glukomannan jest szczególnie polecany jako produkt wspomagający opanowanie wieczornego kompulsywnego podjadania, a także w permanentnie utrzymującym się uczuciu głodu w trakcie kuracji odchudzającej. Należy go jednak popijać dużą ilością wody.

Polub nas:

One thought on “Wpływ glukomannanu na odchudzanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.