Zastosowanie kwasu Hialuronowego w kosmetyce

Polub nas:

Podstawowym i naturalnym składnikiem występującym w skórze jest kwas hialuronowy, dzięki któremu skóra jest jędrna i odpowiednio nawilżona. Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w organizmie człowieka w postaci soli sodowej (hialuronianu sodu).  Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego zmniejsza się, co powoduje wysuszenie i wiotczenie skóry, która traci jędrność, sprężystość oraz objętość.W najwyższym stężeniu występuje w skórze, w mazi stawowej oraz w ciele szklistym oka. Kwas hialuronowy jest również składnikiem płynów ustrojowych i tkanki łącznej. Stanowi także budulec ścian naczyń krwionośnych.

doctor giving face lifting injection

Kwas Hialuronowy – funkcje w organizie

Podstawową funkcją kwasu hialuronowego jest wiązanie wody. Codziennie około 30 procent kwasu hialuronowego, obecnego w naturalny sposób w organizmie, ulega rozpadowi, a jego miejsce zajmują nowe cząsteczki kwasu. Gdy poziom kwasu hialuronowego w skórze spada, dochodzi do degeneracji włókien kolagenowych. W efekcie skóra wysusza się, wiotczeje i pojawiają się zmarszczki.

Jak się go produkuje??

Przez wiele lat kwas hialuronowy pozyskiwano z organizmu zwierząt- przede wszystkim z kogucich grzebieni, ale także np. z pępowiny. W dzisiejszych czasach stosuje się te sposoby nadal, a poza tym otrzymuje się HA z fermentacji bakteryjnej. Zdecydowanie  dąży się do pozyskiwania kwasu hialuronowego w wyniku procesów biotechnologicznych. Najczęściej stosuje się fermentację bakterii Streptococcus. Zaletą tego procesu jest uzyskanie najbardziej bezpiecznego HA, bo mającego identyczną budowę chemiczną jak u człowieka.

Kwas hialuronowy – zastosowanie w kosmetyce

Kwas hialuronowy dla całej rzeszy sympatyków medycyny kosmetycznej wiodący się jako główny środek do poprawy wyglądu, upiększenia głównie przy stosowaniu jako suplement pod skórę w różnym stopniu stężenia ujędrnia, wygładza i likwiduje widoczne zapadnięcia skóry. Kwas hialuronowy jest składnikiem wielu kremów i tabletek odmładzających. Jednak najczęściej wykorzystuje się go w zastrzykach w gabinetach medycyny estetycznej.

Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę. Korzystanie z tego typu zabiegów nie jest szczególnie uciążliwe szczególnie dla których liczy się końcowy efekt. Ponadto kwas hialuronowy bardzo rzadko powoduje reakcje alergiczne. Czasami może jedynie powodować ból i zaczerwienienie w miejscu, gdzie jest wstrzykiwany.

Pielęgnacja włosów

Polub nas:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.